Як відновитися після стресу або конфлікту: 2 техніки від психологині

У наш неспокійний час важливо мати у власному арсеналі техніки, які допомагають відновлюватися після стресів або потрясінь

Таке бувало з кожним: ви з кимось посварилися, отримали прочухана на роботі чи стресонули з будь-якої причини — і все. Руки трусяться, ви пітнієте, а мозок не здатен думати ні про що, окрім ситуації, яка вже сталася. Як вийти з цього стану й повернути собі себе? Радить психологиня, методистка програми «Незламна мама» від «Фонду Маша» Ірина Єфімцова.

У наш неспокійний час важливо мати у власному арсеналі техніки, які допомагають відновлюватися після стресів або потрясінь. Буквально повертати собі себе. І важливо ці техніки не лише знати, а й застосовувати. Наприклад, запам’ятати й робити наступні вправи після будь-яких стресових або конфліктних ситуацій.

Після конфліктів чи стресів ми почуваємося незадовільно не лише емоційно, а й фізично. Бо тіло також реагує на потрясіння — в будь-якій його частині можуть з’явитися неприємні відчуття. Як собі допомогти? Є кілька дієвих технік.

Техніка №1

Для її виконання вам знадобляться ручка чи олівець та папір.

Сядьте. Знайдіть зручну позу. Розслабтеся. Ви можете вибрати будь-який спосіб розслаблення, яким володієте. І сконцентруйтеся на своєму неприємному відчутті.

  1. У якій воно частині тіла?
  2. Як воно виглядає?
  3. На що схоже?
  4. Якого розміру?
  5. Чи має форму?
  6. Якого кольору?
  7. Може, воно чимось пахне?

Тепер уявіть, що це відчуття — не у вашому тілі. А знаходиться просто перед вами. Роздивіться його. Яка перша фраза спадає при цьому на думку? Запишіть її на папері.

Промовте цю фразу вголос один чи кілька разів – і вам стане легше. Папір, на якому ви написали фразу, можна порвати й викинути.

Техніка №2

Початок такий самий, як і в попередній вправі. Вам треба сісти й прийняти зручну позу. Розслабитися. І сконцентруватися на своєму неприємному відчутті.

  1. У якій воно частині тіла?
  2. Як воно виглядає?
  3. На що схоже?
  4. Якого розміру?
  5. Чи має форму?
  6. Якого кольору?
  7. Може, воно чимось пахне?

Тепер треба уявити, що це неприємне відчуття чи біль знаходиться не у вашому тілі, а перебуває у вас на долоні. Стисніть міцно-міцно долоню в кулак на кілька секунд, начебто намагаєтеся розчавити те, що на ній знаходиться. А потім почніть дуже повільно розтискати кулак. Поступово та дуже повільно розкривайте долоню. Коли почнете розслабляти пальці — починайте з мізинця, далі повільно випрямляйте безіменний, середній, вказівний та великий пальці. Час розкриття долоні — від двох до трьох хвилин. Разом з долонею розслабитесь і ви. Спробуйте!


Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Більше пристрасті: 8 видів сексу, які обов’язково варто...


Читайте також
Популярні матеріали